Тимчасової контрольна комісія з перевірки порушень виборчого законодавства Львівської облради вважає, що голова Львівської ОДА Олександр Сендега та прокурор Львівської області Євген Блажівський не забезпечили контроль і не вжили заходів щодо недопущення і усунення порушень чинного законодавства під час президентських виборів 31 жовтня і 21 листопада. Про це сьогодні заявив голова комісії депутат облради Михайло Ваврин, виступаючі на засіданні позачергової сесії Львівської облради.
„Комісія вважає: 1. До початку і під час проведення виборчої кампанії, голосування 31 жовтня і особливо 21 листопада чинився тиск на окремих керівників органів виконавчої влади, установ, служб, організацій, підприємств, виборчих штабів, ЗМІ, а також давалися протиправні вказівки Адміністрацією Президента та Кабміном. 2. Посадові особи, яким надходили такі протизаконні вказівки, не відмовились від їх виконання. 3. Львівська ОДА та її голова не забезпечили контроль за цими негативними процесами. Олександр Сендега не вживав заходів щодо їх недопущення і усунення, практично проявив бездіяльність, усунувшись від виконання своїх обов’язків. 4. Ситуація, що склалася, є наслідком неналежного здійснення прокурорського нагляду з боку працівників прокуратури і в першу чергу прокурора Львівської області Євгена Блажівського”, ― сказав Михайло Ваврин.
Як повідомляло агентство, Львівська облрада створила Тимчасову контрольну комісію з перевірки порушень виборчого законодавства. Комісія у своїй діяльності використовувала матеріали КВУ та публікації ЗМІ, які стосувалися порушення законодавства.
Комісія співпрацювала з усіма виборчими штабами у області. за виключенням штабу Януковича, від якого не отримали жодного письмового звернення, а останні дні навіть не було відомо де штаб знаходиться.
7-9 грудня члени комісії провели в’їздні засідання і зустрічі з виборцями, керівництвом УМВСУ у Львівській області, КНП.
Конкретні заяви, звернення і пропозиції, в яких міститься інформація про вчинення діянь, які підпадають під норми Кримінального Кодексу України, будуть спрямовані комісією в прокуратуру.