Тимчасова президія Львівської міської ради у вівторок, 1 грудня, на засіданні призначила чергову сесію Львівської міської ради, на якій Андрій Садовий повинен скласти присягу міського голови Львова. Ця сесія відбудеться у п’ятницю, 4 грудня о 10 год.

Про це повідомляє кореспондент ІА Вголос.

На засідання тимчасової президії Львівської міської ради прийшли новообрані депутати Львівської міської ради від «Європейської солідарності» Петро Адамик, «Варти» Юрій Мартинюк та ВО «Свобода» Любомир Мельничук. Представники від «Самопомочі» та «Голосу» засідання тимчасової президії проігнорували.

Головував на засіданні Юрій Мартинюк, секретарем обрали Петра Адамика.

Садовий зібрав нараду та втік, бо приїхали "люди з Києва"

Петро Адамик зазначив, що 30 листопада депутати пішли на поступки Андрію Садовому та прийшли на зустріч із ним, щоб урегулювати ситуацію у ЛМР. Проте мер Львова перервав розмову із новообраними депутатами та втік із наради, бо до нього приїхали «важливі люди із Києва». Депутат ЛМР від «ЄС» наголошує, що в умовах коронавірусу, можливого локдауну та відсутності міського бюджету та 2021 рік, депутатам та міському голові потрібно негайно розпочинати свою роботу.

«Депутати Львівської міської ради готові конструктивно працювати у рамках чинних повноважень міського голови та депутатів. А тому ми маємо новообраного міського голову та готові з ним працювати. Ми не плануємо нічого ні дерибанити, ні узурпувати владу, про що постійно заявляє Андрій Садовий. Ми повинні почати нормальну роботу, бо вибори уже закінчились і ці політичні ігрища не цікавлять людей. Тим більше, коли у нас серйозні виклики – коронавірус, формування бюджету на 2021 рік.

А тому ми хочемо максимально швидко запустити роботу Львівської міської ради, обрати керівні органи, комісії та почати працювати над бюджетом. Ми кликали на це засідання усіх представників тимчасової президії із усіх фракцій. У нас вже є позиція «Голосу», що їхня фракція готова прийти на сесію Львівської міської ради, яку ми сьогодні призначили», - наголосив депутат ЛМР від «Європейської солідарності» Петро Адамик.

На сесії Львівської міської ради 4 грудня розглянуть 4 питання

Відтак, Петро Адамик, Любомир Мельничук та Юрій Мартинюк на засіданні президії вирішили призначити чергову сесію Львівської міської ради на 4 грудня на 10 год. ранку. На ній розглянуть ключові питання, а це – присяга новообраного міського голови Львова та обрання секретаря Львівської міської ради, що необхідно для ухвалення бюджету.

«Секретаря ЛМР потрібно призначити, оскільки саме він керує регламентною комісією та збирає її. А ми маємо приймати бюджет на 2021 рік за новим регламентом. Це важливо, оскільки від цього залежить зарплата медикам і бюджетникам. Також у новому регламенті ми хочемо прописати, щоб чиновник не міг бути депутатом Львівської міської ради. Вето міського голови має накладати сам міський голова, щоб усе було максимально відкрито та прозоро», - пояснив Адамик.

Також президія ухвалила, що на сесії Львівської міської ради 4 грудня розглянуть такі 4 питання:

  1. Оголошення результатів виборів другого туру Львівського міського голови та приведення до присяги новообраного мера та 2 депутатів, котрі ще не присягнули громаді.
  2. Обрання секретаря ради.
  3. Створення регламентної комісії для напрацювання нової редакції регламенту львівської громади.
  4. Затвердження структури та персонального складу комісій Львівської міської ради.

"Алгоритм роботи наступного засідання Львівської міської ради наступний: відкривається сесія, приходить голова ТВК пан Сліпецький, оголошують результати виборів. Далі - міський голова приймає присягу і починає працювати відповідно до порядку денного, котрий буде затвердженим", - пояснив депутат ЛМР від "ЄС" Петро Адамик.

Нагадаємо:

  • У вівторок, 24 листопада у межах чинного законодавства розпочала свою роботу Львівська міська рада 8-го скликання. Новобрані депутати виконали рішення Львівської територіальної виборчої комісії, яка згідно з чинним законодавством, є єдиною уповноваженою скликати перше засідання новообраної ради, і провели сесію.
  • На засідання зібралися представники “Європейської солідарності”, “Свободи” та “Варти”. Тим часом фракції “Самопомочі” і близького до неї “Голосу” всупереч законодавству виконали вказівку міського голови Андрія Садового та проігнорували зібрання.
  • Як з’ясувалося згодом, Садовий разом з депутатами від “Самопомочі” й “Голосу” намагалися затягнути з проведенням першого засідання нової Львівської міської ради, щоб дати можливість розпродати землі в громадах, які приєдналися до Львівської ОТГ, але поки ще не підпорядковуються Львівській міській раді.
  • Пізніше, щоб скомпроментувати депутатський корпус, який всупереч погрозам Садового зібрався на перше засідання, заступник міського голови Любомир Зубач і сайт дружини мера “Захід.нет” поширили фейк про “фінансовий колапс у селах Львівської ОТГ”.
  • У середу, 25 листопада, представники усіх фракцій новообраної Львівської міської ради зібралися на спільну зустріч з міським головою Львова Андрієм Садовим. За її результатами депутати від «Європейської солідарності», «Свободи», «Варти», «Голосу» та «Самопомочі» разом скерували звернення до ТВК з проханням максимально пришвидшити публікацію результатів виборів міського голови і оприлюднити протокол першого засідання сесії. ТВК виконана прохання у той же вечір. Садового офіційно затвердили мером.
  • Вже наступного ранку Садовий запланував термінове засідання виконавчого комітету, щоби розглянути низку майнових і земельних питань. Однак після того, як депутати дізналися і повідомили в ЗМІ, що на цьому засіданні збираються протягнути одне зі скандальних рішень, Садовий його скасував.