Російські політики і експерти вважають, що з точки зору стратегічних російських інтересів в Україні й у російсько-українських відносинах, в українському політичному істеблішменті оптимальною фігурою на посаду прем'єр-міністра України може вважатися Анатолій Кінах. Про це пише "Газета СНД" в статті "Російський кастінг на крісло українського прем'єра".

Так, екс-міністр економіки, керівник Вищої школи економіки Євгеній Ясін в інтерв'ю виданню зазначає: "Дуже погано, що не Анатолій КІНАХ сьогодні визначає економічну політику України щодо Росії". Ректор Академії народного господарства Володимир Мау зазначає, що "у Кінаха багато друзів у Москві, в тому числі й серед людей влади, а головне - серед російського бізнес-спільноти".

"За великим рахунком, питання тільки в часі: коли саме Анатолій Кінах займе прем'єрське крісло. Це відбудеться або восени, після економічної кризи, що невідворотно насувається на Україну, або після парламентських виборів весною 2006 р., коли буде дано старт політичній реформі", - пише "Газета СНД".

Видання упевнене, що "за Кінаха буде нова українська опозиція, яка вже одного разу обирала його прем'єром (цей пост він займав відразу після Віктора Ющенка - в 2001-2002 рр.), а також та частина нинішньої влади, яка сьогодні вже відкрито говорить про ЄЕП, і всі ті сили, які незадоволені нинішньою "помаранчевою" владою і так чи інакше зацікавлені в розвитку політичних і ділових відносин з Росією".