Кабмін вирішив активізувати роботу з неплатниками податків. Саме "роботу", а не "боротьбу" – в правильності терміну можна було переконатися, послухавши повідомлення на прес-конференції прем‘єр-міністра Юлії Тимошенко.

– Серед великих банків уже давно стало правилом дурного тону платити податок на прибуток – лише 3 з них його платять. Із 1500 підприємств, які щороку надають послуг і товарів на суму більше 200 млн. гривень, лише 50 платять цей податок, – змалювала жахливу картину прем‘єр.

За її словами, зараз у Кабміні створено спеціальну робочу групу, яка до наступної середи має виявити всі схеми ухиляння від сплати податків та розробити законодавчу "протиотруту" проти цього.

Найпоширенішою схемою, за словами Тимошенко, є виведення прибутку підприємства через страхування:

– Страхують своє майно від падіння метеорита, від відхилення осі планети Земля на 5% – такої ось глобальної катастрофи… І коли практично весь прибуток іде на страхування в якісь кишенькові страхові компанії, то фірма платить податок на прибуток уже не 25%, а лише 3%. Іще одна схема – продаж товару на експорт через офшори.

За словами Тимошенко, вже в середу буде розроблено законопроект, який ставив би запобіжники для цих схем.

– Ми сьогодні зранку мали розмову з Віктором Андрійовичем і домовились наступного тижня зібратися на зустріч із банкірами, власниками великих підприємств і запропонувати їм працювати чесно.

Тобто президент і прем‘єр пропонують великому капіталові таку собі амністію – Юлія Володимирівна зазначила, що тих, хто ухилявся від сплати раніше, але тепер встане на шлях істини, чіпати ніхто не буде. І щоб усім було зрозуміло, навела ще один цікавий приклад:

– Ось подивіться, в нас є багато кондитерських фірм. Із усіх них лише компанія "Nestle" платить податки в нормальному обсязі – 13%. У решти не дотягує й до 2%!

По залі з журналістами прокотився єхидний регіт – натяк на головного політсуперника Тимошенко – "шоколадного короля" й секретаря РНБОУ за сумісництвом Петра Порошенка був більш ніж прозорий.