Про це вона заявила сьогодні на виході з ГПУ, куди приходила на допит для дачі свідчень у справі, передає РБК-Україна.

«Щойно у слідчого я з'ясувала, що проти мене особисто порушено кримінальну справу, що нібито екологічні гроші були в кризу направлені на пенсію, що я зробила великий злочин, що заплатила людям пенсії... В Бюджетному кодексі чітко передбачено, що в бюджеті в першу чергу платяться захищені статті: пенсії і зарплати... У прокуратурі вважають, що я не мусила платити пенсії, а перераховувати гроші на екологію. Але я хочу засвідчити, що пенсії були заплачені не за рахунок екологічних грошей, а за рахунок єдиного казначейського рахунку», - наголосила Ю.Тимошенко

Оскільки сьогодні Ю.Тимошенко прийшла на допит без адвоката, то слідчий Генпрокуратури не взяв з неї підписку про невиїзд. «Без адвоката вони не мали права робити ніяких слідчих дій... вони хотіли пред'явити мені звинувачення, хотіли пред'явити підписку про невиїзд. Але без адвоката вони на це не мають права», - наголосила Ю.Тимошенко.

Вона додала, що наступного разу прийде до Генпрокуратури, куди її викликали за повісткою 20 грудня 2010 р. на 14:00, з адвокатом. «Я отримала повістку. Я буду в прокуратурі в понеділок о 14:00. Я прийду обов'язково з адвокатом», - наголосила Ю.Тимошенко.

Відзначимо, 3 грудня прес-служба ГПУ повідомляла, що слідством у справі, у рамках якої була допитана Ю.Тимошенко, встановлено, що цільові кошти, отримані Україною за Кіотським протоколом, були незаконно конвертовані та використані на інші потреби, ніж ті, що передбачалися вказаним протоколом, тобто не за цільовим призначенням. "Заяви Ю.Тимошенко про те, що вказані кошти знаходяться на спеціальних депозитних рахунках, не відповідають дійсності", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, 2 грудня Ю.Тимошенко допитали в Головному слідчому управлінні Генеральної прокуратури України в якості свідка з приводу нецільового використання коштів від продажу квот у рамках Кіотського протоколу. За словами Ю.Тимошенко, вона показала і довела слідчому, що всі гроші знаходяться на спеціальних рахунках Мінекології та природокористування. За її словами, мова йде про 320 млн євро.

Слідчі ГПУ зафіксували в протоколі допиту Ю.Тимошенко її заяву з приводу незаконного перерахування 500 млн грн. "Мова йде про перерахунок на приватні рахунки сина Миколи Азарова 150 млн грн і про перерахування на рахунки приватних компаній першого віце-прем'єра Андрія Клюєва та голови Донецької ОДА Анатолія Близнюка 370 млн грн. Ці дані я надала ГПУ за результатами журналістських розслідувань з наданням документів, які це підтверджують ", - підкреслила Ю.Тимошенко.

Відзначимо, 30 листопада ц.р. екс-віце-прем'єр-міністра України Олександра Турчинова викликали до ГПУ щодо незаконного використання коштів у рамках Кіотського протоколу. "Я можу з упевненістю сказати, і саме про це говорив на допиті в ГПУ, що під час діяльності Кабміну Ю.Тимошенко не було жодного випадку, коли кошти, що надходять за Кіотським протоколом і які зберігаються на спеціальному рахунку, не використовувалися за призначенням" , - зазначив О.Турчинов.

А 27 жовтня ц.р. Контрольно-ревізійне управління (КРУ) виявило порушення на суму 1,16 млн грн при використанні коштів, отриманих у 2009 р. від продажу частин встановленої кількості викидів парникових газів, передбачених Кіотським протоколом.

"Зазначене порушення виникло внаслідок видання урядом розпорядження від 9 вересня 2009 р. № 1049, яким змінено цільове призначення коштів спецфонду держбюджету, неефективного та непрофесійного управління коштами єдиного казначейського рахунку з боку уряду і Мінфіну", - заявив тоді директор Департаменту інспектування органів державної влади КРУ Ігор Нікола.

Нагадаємо, 22 квітня ц.р. Президент України Віктор Янукович звинуватив уряд Ю.Тимошенко у нецільовому використанні коштів, виділених України за Кіотським угодою. Він припустив, що кошти, отримані України за Кіотським протоколом, використані не за призначенням. "Вони розкрадені. І нас ще ця ганьба чекає", - сказав В. Янукович. ГПУ 28 квітня 2010 порушила кримінальну справу щодо службових осіб Кабінету міністрів України за фактами порушень за ч. 2 ст. 210 Кримінального кодексу України (ККУ) та ч. 2 ст. 364 ККУ.

Як повідомлялося, в березні 2009 р. Україна домовилася про продаж Японії 30 млн одиниць встановленої кількості викидів парникових газів. У квітні 2009 р. екс-прем'єр-міністр Ю.Тимошенко заявила про залучення України 3 млрд грн від цього продажу.