Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко вважає, що українське законодавство має бути гуманнішим щодо затримання людей, особливо за економічні злочини.

Як передає УНІАН, таку думку вона висловила в інтерв'ю журналістам 21 червня. За її словами, "весь наш Кримінально-процесуальний кодекс необхідно змінювати, тому що там багато статей, я думаю, ще Вишинським написані… там є дуже проблемні речі"

Тимошенко зауважила, що під час репресій колишньої опозиції, якби у неї була можливість брати людей на поруки, багато з них не втратили здоров'я, частину життя.

"Необхідно знаходити певні форми, коли не обов'язково людину в цю вонючу в'язницю кидати, а можна тримати в інших умовах", - наголосила прем'єр-міністр, зауваживши, що весь світ користується таким заходом, як домашній арешт, процедурою заборони виїзду за кордон.

"Я, як людина, яка як раз була репресована, і родина, і колеги, всі відсиділи по цим камерам, можу вам сказати, що мусять бути такі процедури, які передбачають, що-небудь, крім того, щоб кидати по цим камерам людей", - зазначила прем'єр.

Тимошенко наголосила, що сказала все вищенаведене без прив'язки до конкретних персоналій. "Я просто хотіла б, щоб наше законодавство стало трохи гуманнішим", - сказала вона.

Прем'єр вважає, що людей за економічні злочини можна спочатку, принаймні, до рішення суду, не кидати за грати, а знайти якусь іншу форму.

Водночас вона заперечила, що сьогодні фракція БЮТ підтримала за ініціативою уряду законопроект про можливість 150 депутатам брати на поруки заарештованого. Вона зазначила, що деякі компроміси, що досягаються у парламенті, не завжди обговорюються з урядом, і не завжди уряд ставлять до відома про такі домовленості.

Вона пообіцяла розібратись з цим питанням, підкресливши, що уряд ні на які подібні домовленості, навіть заради вступу в СОТ, не піде. "Ми такі торги підтримувати не будемо і уряд торгуватись не буде", - наголосила Тимошенко.

І-Репортер