Близько тисячі львів'ян пікетували Львівську ОДА у зв'язку із розгулом криміналу в області та з вимогою звільнити керівників Львівської ОДА, УМВСУ у Львівській області, прокуратури Львівської області, міністра внутрішніх справ Юрія Луценка та генпркурора.

Участь у пікеті взяли представники Асоціації роботодавців, громадських та організацій, працівники ринку «Шувар», ринку «Південний», Склодзеркального заводу, корпорації «Еколан», автотранспортних підприємств та політичних партій, зокрема СПУ та УНА.

На думку учасників пікету, без радикальних кадрових змін у МВС, органах державного управління та правоохоронних органах на регіональному рівні, ситуація не зміниться.

Пікетувальники тримали в руках плакати: «Влада байдужа до бізнесу - не любить Україну», «Стоп бандитизму і бездіяльності», «Олійник, Максимов, Луценко - - геть з керівних крісел», «Семенюк, Сенчук, Дацко... хто наступний».

Один з організаторів пікету голова Асоціації роботодавців Львівщини Зеновій Бермес пояснив, що основна мета заходу - привернути увагу до того, що відбувається на Львівщині і вимога до правоохоронців не імітувати боротьбу із злочинністю.

Перший секретар Львівського обкому СПУ Євген Таліпов зачитав звернення соціалістів до вищого керівництва держави про складну криміногенну ситуацію в області.

До пікетувальників вийшли представники ОДА та облради: голова Львівської облради Мирослав Сеник, перший заступник голови облради Микола Горинь та перший заступник голови Львівської ОДА Валерій П'ятак.

Мирослав Сеник, виступаючи перед пікетувальниками, зазначив, що його здивувало чому акцій не було одразу не було після нападу на директора ринку «Шувар» Романа Федишина та загибелі школярки.

Голова облради поінформував, що питання розгулу криміналу в області стоятиме на позачерговій сесії облради 28 листопада. Воно також ставитиметься під час візиту до Львова голови ВРУ Олександра Мороза (20-21 листопада) та Президента України Віктора Ющенка (22 листопада).

Сьогодні заплановано провести нараду керіництва ОДА та облради із керівниками підприємств.

Як повідомляло агентство, 14 листопада о 8 годині 45 хвилин ранку по вулиці Балабана, 14, що у Львові, біля прохідної Склодзеркального заводу в автомобілі „Мерседес'' був застрелений генеральний директор ТзОВ „Галімпекс - Склодзеркальний завод" Богдан Дацко. Міліція відпрацьовує 6 версій злочину, але вважає основною версією вбивства його бізнесову діяльність. Прокуратура Львівської області порушила кримінальну справу за ознаками ч. 1 ст. 115 (Умисне убивство). Розслідування проводить слідчий відділ прокуратури Львівської області.

26 жовтня о 8.22 год. у Львові підірвали автомобіль директора ТзОВ «Шувар», заступника голови фракції БЮТ Львівської міської ради Романа Федишина. Внаслідок вибуху загинула 14-річна учениця Сихівської гімназії. Роман Федишин тримав скалкове поранення. Міліція розглядає дві версії замаху на життя Федишина: фінансово-економічну діяльність і політичну діяльність. Прокуратура порушила кримінальну справу за трьома статтями КК України: ч.2 п.5 ст.115 (умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб), ч.2 п.5 ст.15 (замах на умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб) і ч.2 ст.194 (умисне знищення або пошкодження майна). Досудове слідство проводить слідчий відділ прокуратури Львівської області.

15 листопада директор агрофірми „Провесінь" Іван Півень заявив, що невідомі по телефону погрожують йому фізичною розправою.