В Україні мають намір за недостовірну інформацію і дезінформацію саджати у в'язницю на термін до семи років і штрафувати до 9,4 млн гривень.

Про це йдеться в законопроекті, який Міністерство культури, молоді та спорту України винесло на публічне обговорення.

Публічне обговорення документа триватиме ще місяць, а згодом його має розглянути Уряд і Верховна Рада.

У тексті документа вказується, що недостовірна інформація – це неправдиві відомості (дані) про осіб чи факти, події і явища, яких не існувало взагалі або які існували, "але відомості про них неповні або перекручені".

Під дезінформацією потрібно розуміти недостовірну інформацію, яка становить суспільний інтерес. Зокрема, мова йде про нацбезпеку, територіальну цілісність, суверенітет та обороноздатность України, право українського народу на самовизначення, життя і здоров'я громадян, стан навколишнього середовища.

За поширення дезінформації штрафуватимуть у тисячу мінімальних зарплат (4,7 млн грн на 1 січня 2020 року). Однак штраф накладуть тільки після третього випадку, якщо порушник спростовує раніше розповсюджену ним дезінформацію.

Якщо ж він цього не робить, то заплатити доведеться вже 9,4 млн грн. При цьому, якщо розповсюджувач задекларував бажання уточнити інформацію, але цього не зробив, то штраф становитиме 94 тисяч грн за кожну провину.

Особливе місце в документі виділено ботам і бото-фермам. Якщо дезінформація поширювалася з їх допомогою, то порушнику загрожує тюремний термін від 2 до 5 років. За фінансування таких дій – від 3 до 5 років.

У разі ж повторного поширення недостовірної інформації або в групі осіб, то тюремний термін збільшується від 5 до 7 років.

Нагадаємо, що українцям стрімко підвищують штрафи.