Із 28 серпня по 6 вересня у Львові відбудеться надзвичайно вагома подія в сучасному мистецькому житті України – "Тиждень актуального мистецтва". Вдруге у Львові пройде великий проект актуального мистецтва (contemporary art), покликаний пропагувати та розвивати сучасне мистецтво.

Минулорічне експериментальне проведення "Тижня" виправдало себе, здобувши резонанс в медіа та в колах митців і критиків. Цьогоріч "Тиждень актуального мистецтва" стане простором для творення, пошуку та генерування новітніх тенденцій у мистецтві і трансляції до українського глядача.

Упродовж "Тижня" відбудеться понад­­ 50 проектів від більше 40 митців з України, Польщі, Франції, Швейцарії, США, Австрії, Білорусії, Австралії, Сербії. Проект поєднає перформанси, інсталяції, проекти "нових медіа", відео, кінопокази, круглі столи, лекції, дискусії та майстер-класи.

У 2008 році темою проектів "Тижня" була "Потенція Порожнечі", цього року "Тиждень актуального мистецтва" проходитиме під темою "Б.Н.". "Б.Н." – це відмова від ярликів, схем трактування; це спонукання глядача до пошуку власних алгоритмів розуміння.

На проект спеціально запрошені відомі майстри актуального мистецтва Ервін Редл (США), Андрій Сагайдаковський та Ігор Янович.

Всесвітньовідомий австрійський митець Ервін Редл, який на запрошення "Дзиґи" на початку квітня приїздив до Львова з лекцією, вирішив створити ексклюзивну світлову інсталяцію (!) на "Тижні актуального мистецтва". Інсталяція буде розміщена в самому історичному центрі Львова, на подвір’ї монастиря Бернардинів.

Авторитет українського сучасного мистецтва Андрій Сагайдаковський виставить проект живопису "Щасливе життя". А ще один метр Ігор Янович запропонує виставку фотографій та живопису "Контекст".

На "Тижні актуального мистецтва" також відбудеться презентація нового номера найстаршого мистецького часопису України "Кінець-Кінцем". Випуск, підготований редактором часопису Ростиславом Котерліном спільно з МО "Дзиґа", присвячений темі "Голос художника". Номер вміщує більше тридцяти ексклюзивних інтерв’ю із вагомими митцями, галеристами, кураторами України, Польщі та Росії.

Структура "Тижня" складається із трьох блоків:

Авторські проекти (координатор Володимир Кауфман)

Цей блок поєднає найрізноманітніші вияви творчості знаних митців. Перформанси, інсталяції, та інтерактивні проекти презентуватимуть визнані постаті актуального мистецтва.

Дні Мистецтва Перформанс у Львові (куратор Януш Балдига, координатор Вальдек Татарчук)

Наповненням цього блоку стануть перформанси, які заполонять центр міста та проходитимуть в різний час доби, шокуючи чи заворожуючи публіку та випадкових свідків.

МедіаДепо (координатор Богдан Шумилович)

У 2009 році МедіаДепо фокусуватиметься на відео-творах про утопію та про міські утопії. Цей блок презентуватиме новинки найпрестижніших європейських фестивалів "нових медіа": "Арс Електроніка", "Інтерфільм", "Імпакт", "Відеомедея", "Трансмедіале", "Відеолог", "WRO". На завершення МедіаДепо пропонує зроблено спеціально для Львова підбірку творів Йонаса Мекаса та Джорджа Макунаса. Програма супроводжуватиметься експериментальними сетами у супроводі відео 1980-1990х років.

Проекти "Тижня актуального мистецтва" відбуватимуться в історичній частині Львова: галереї "Дзиґа", на площі перед монастирем Бернардинів, в Музеї Ідей, в Центрі міської історії Центрально-Східної Європи, у Музеї етнографії та художнього промислу Інституту народознавства НАН України, в галереї мистецтв "Primus", під оборонними мурами монастиря Бернардинів, у парку біля Порохової Вежі та на інших територіях міста. Основним простором "Тижня" стане "Фабрика Повидла", що розташована на "Рогатці" (вул. Б. Хмельницького, 124).

Доповненням до "Тижня" стануть вечірні програми на "Фабриці Повидла", що поєднуватимуть музику, візії та тексти за участі: Юрія Яремчука, Юрія Іздрика, Остапа Сливинського, Марка Токара, Вацлава Зімпеля, формації "RESTart" (відеозвук), "Проекту Медіатеатр" (Юрій Синенький, Наталя Ільчук) та формації Зелені сестри.