Про це на сьогоднішній прес-конференції повідомив Генконсул Польщі Ярослав Дрозд, інформує кореспондент Вголосу.

За словами консула, цьогріч кількість виданих українцям віз, у порівнянні з 2011 роком, зросла на 13%.

«Загалом у Львівському консульському окрузі за півроку ми видали 166 тис. віз. З них через три візові центри у Івано-Франківську, Тернополі та Львові було видано 107 тис. віз», - зазначив Ярослав Дрозд.

За його словами, триває лібералізація терміну дії візи. Так, 55% виданих цього року віз мають термін дію 1 рік та більше.

Крім того, зменшилась кількість відмов у видачі візи, зокрема, у 2012 році відмову отримали лише 2,7% охочих. Як розповів Дрозд. Працівнки консульства та візових центрів найчастіше відмовляють у видачі візи у зв’язку з тим, що клієнт подає неповний пакет документів, однак цю помилку можна виправити, донісши необхідні папери. Іншою причиною відмов у видачі віз є заборона громадянину в’їзду у країну шенгенської зони.

Ярослав Дрозд також розповів про роботу Пункту прийому візових анкет, яку 8 місяців назад відкрили на вул. Садовій.

«Ми думали, що клієнту буде важко знайти візовий центр. Як виявилось. Люди задоволені, що є центр, який надає такі послуги і ціна є демократична», - зауважив Дрозд

До прикладу, у перший місяць роботи, установа запрацювала 21 листопада 2011 року, пункт прийому візових документів видав всього 2,97% віз від загальної місячної кількості. Однак, уже у червні центр оформив 67% усіх віз.

Зокрема, минулого місяці генконсульств видало 39% віз, візовий центр у Львові – 31%, візові центри у Івано-Франківську – 19% та у Тернополі – 11%.