Люди у виборчому окрузі масово позбавлені необхідної інформації про сам факт включення їх до списку виборців, адресу виборчої дільниці та того приміщення, де проводитиметься голосування. Про це повідомила прес-служба Львівської міської організації ВО «Свобода».

Про це 22 жовтня 2012 року повідомив керівник Львівського виборчого штабу Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Маркіян Лопачак.

Як зазначив свободівець, практично на всіх зустрічах Юрія Михальчишина з виборцями 118-го округу упродовж минулих кількох днів люди скаржились, що дільничні комісії не доставили їм іменні запрошення із загальною інформацією про день голосування. Окрім цього, люди наголошують, що приміщення дільничних виборчих комісій часто зачинені, тому вони не можуть перевірити себе у списках.

«Люди не поінформовані, чи включено їх до списку виборців, до якої дільниці їм слід йти у день голосування. Найгірше, що тим виборцям, які не здатні пересуватись самостійно, не повідомили, чи включили їх до переліку осіб, які голосують поза межами виборчої дільниці, вони тепер не знають, що роботи, а подавати окрему заяву для них фізично складно. Попри те, що обов’язок повідомляти про ці речі чітко прописаний у Законі України «Про вибори народних депутатів України», а проінформувати кожного виборця слід було не пізніш, як за п’ятнадцять днів до дня голосування, дільничні виборчі комісії в цьому окрузі, мабуть, проявили колективну бездіяльність щодо загального інформування людей про вибори», – зазначив Маркіян Лопачак.

«Мешканцям округу суттєво ускладнили належну реалізацію виборчого права – крім того, що багато людей і досі не знають, чи включили їх у списки виборців, люди ще й не знають, до якої ДВК прийти, аби перевірити себе у списках. Ми обов’язково звертатимемось до окружної виборчої комісії, щоб вона негайно усунула ці недоліки та забезпечила належне інформування громадян», – підсумував Маркіян Лопачак.