«Я спробував захистити свої інтереси в суді на право отримати компенсацію за не донараховану мені заробітну плату. Це стосується не тільки мене, а й усіх працівників, які працювали на підприємстві з 2008 року і до моменту їх звільнення», – зазначив Зинич.

Як розповів його адвокат Андрій Потинський, у вересні 2008 року директор ТзОВ «Видавнича група «Супердрук» Ігор Починок видав наказ «Про заходи з оптимізації витрат на оплату праці в умовах фінансово-економічної кризи», згідно з яким для усіх працівників підприємства встановили єдиний розмір заробітної плати – 610 грн. за повний відпрацьований місяць. Крім того, Починок скасував усі надбавки, доплати та заохочення працівникам.

Згідно з наказом, працівників з низьким кваліфікаційним розрядом вирівняли у статусі з працівниками більш високого кваліфікаційного розряду.

«Мусить бути співвідношення, не можуть усі мити однакову зарплату, оскільки має бути різний рівень кваліфікації, різна освіта, різний досвід. Ми оскаржили цей наказ у судовому порядку, Франківським районним судом 10.04.2012 року було винесено рішення, яке визнало наказ Починка незаконним та скасованим», – заявив адвокат.

Він додав, що усі працівники, яким у 2008 році скоротили зарплату, можуть вимагати повернення не виплачених тоді коштів.

За особистими підрахунками Зинича «Супердрук» заборгував йому понад 28 тис. грн. Крім того він вимагає близько 11тис. грн. компенсації за 55 днів не використаної відпустки.

Зинич зазначив, що до моменту скорочення заробітних плат він, як заступник директора видавництва, отримував 5 644 грн. щомісячно.