При поїздці до Хорватії до 31 березня 2013 року дію колишній режим, однак звертатися за новими візами буде можна починаючи з лютого.

З 1 січня 2012 року в країні набув чинності закон «Про іноземців». У найближчі два тижні буде прийнятий важливий документ – «Положення про візи». Але деякі деталі візового режиму відомі вже зараз. Зокрема, як повідомила начальник відповідної служби у візовому управлінні МЗС Хорватії травня Теідер, термін оформлення хорватських віз складе від 5 до 15 днів. У виняткових випадках він може бути продовжений до 30-60 днів.

Консульський збір становитиме 35 євро за звичайну візу і 70 - за термінову (термін отримання - до трьох днів). Віза може оформлятися одноразова, дворазова та багаторазова, вона дасть можливість перебувати на території країни не більше 90 днів протягом півроку.

Порядок отримання багаторазової візи для тих туристів, які хочуть відвідати країну кілька разів або виїжджають з Хорватії на екскурсії, буде таким же, як і при отриманні одноразової. Але при цьому сам заявник або турагентство повинні надати в посольство документи, що підтверджують необхідність видачі багаторазової візи.

Відзначимо, раніше Хорватія на півроку протягом туристичного сезону призупиняла візовий режим для українців.

Джерело: travel.ru