Міська програма підтримки ОСББ має запрацювати у лютому-березні 2014 року, повідомила під час сьогоднішньої прес-конференції керівник Відділу супроводу ОСББ Львівської міськради Галина Когут, інформує кореспондент Вголосу.

«Ми плануємо, що це кредитування буде за такою схемою: якщо ОСББ домовиться з банком отримати кредит, в чому ми йому можемо допомогти на різних етапах, міський бюджет, зі свого боку, планує відшкодовувати частину тіла кредиту, теж через банк, можливо це буде 20-30%»,– зазначила Галина Когут.

Крім того, за її словами, у 2014 році Львівська облдержадміністрація планує компенсовувати ОСББ 15% ставки кредиту.

Галина Когут наголошує, що програма зараз на стадії розробки, адже механізм, за яким міська рада повертатиме банку частину кредиту, який взяло ОСББ – не відпрацьований.

«Важкого говорити про суму компенсації, бо якщо наприклад в нас один голова ОСББ хоче взяти 2 млн. грн. на утеплення будинку, то 30% компенсації – це буде 600 тис. грн., а інший голова будинку хоче взяти 60 тис. грн. на встановлення системи погодного регулювання подачі теплоносія, то 30% компенсації складе 18 тис. грн.», – відзначила вона.

Крім того, у мерії думають який відсоток компенсації тіла кредиту встановити. За словами Когут, мова йде про 20-30% компенсації.

Варто відзначити, що за 10 місяців у місті створили 29 ОСББ, до кінця року  можливо з’явиться ще 10. Однак, у порівнянні з попередніми роками це дуже мало. До прикладу у 2010 році почали функціонувати одразу 60 ОСББ. Галина Когут таку тенденцію пояснює зменшенням фінансування з міського бюджету.

«В ті роки виділяли більше грошей. Цього року за фінансового сприяння міста ремонт розпочали всього у 3 будинках», – розповіла вона.