Сили безпеки Бахрейну побили підлітків та погрожували зґвалтуванням та ураженням електричним струмом після того, як затримали їх у справах, пов'язаних з протестами, минулого місяця, в річницю повстання демократії 2011 року.

Про це заявили в середу правозахисні організації, повідомляє Reuters.

Представник уряду не коментував особливості звинувачень у відповідь на запит Reuters, зазначивши у своїй заяві, що Бахрейн ставиться до захисту прав людини "надзвичайно серйозно" і проводить "політику нульової толерантності" жорстокого поводження в системі правосуддя.

У спільній заяві Human Rights Watch (HRW) та лондонського Інституту прав та демократії Бахрейну (BIRD) заявили, що приблизно 13 дітей у віці від 11 до 17 років були затримані у лютому, коли влада намагалася відмовити протестувальників збиратися до 10-ї річниці повстання.

"П'ятеро дітей, заарештовані 14-15 лютого, сказали, що в поліції їх били, ображали та погрожували електричним струмом від автомобільного акумулятора", – заявили обидві групи, цитуючи дітей та їхні сім'ї.

"Офіцер вдарив 13-річного хлопця по голові і погрожував зґвалтувати, вразити його струмом та побив його статеві органи".

У деяких випадках, зазначають правозахисні організації, поліція Бахрейну заарештувала підлітків, звинувачуючи у спалюванні шин або перекритті дороги, у вандалізмі, встановленні підробленої бомби та киданні бензинових бомб у листопаді 2020 року.

Четверо дітей залишаються під вартою, в тому числі 16-річний підліток із важким медичним станом, повідомляють нью-йоркські правозахисники.

Генпрокурор Бахрейну наказав державному обвинуваченню дотримуватись закону щодо дітей та їх захисту.

Що відомо про ситуацію в Бахрейні:

Монархія Бахрейну, яку підтримує США, застосувала силу для придушення повстання 2011 року, очолюваного переважно членами шиїтської мусульманської більшості, і пізніше жорстоко розправлялася з епізодичними заворушеннями та протестами. Це була єдина держава Перської затоки, яка пережила одне з повстань "арабської весни" десять років тому.

Потім відбулися масові суди, тисячі людей потрапили до в’язниць, а багато інших тікали за кордон. Згодом відбулися сутички між протестувальниками та силами безпеки, які стали об'єктами бомбових атак.

Правозахисні організації, в тому числі "Міжнародна амністія", критикували відсутність незалежного судочинства у королівстві та звинувачували його сили безпеки у безкарному скоєнні тортур та інших видів жорстокого поводження.

Уряд заперечує звинувачення.

Читайте більше актуальних новин на Вголосі: