Про це повідомили у Державній службі України з надзвичайних ситуацій.

Для локалізації та ліквідації осередків загоряння залучено 2 пожежних танки Міністерства оборони, для підвозу води та заправки яких задіяно 3 пожежні автомобілі ДСНС.

У зоні надзвичайної ситуації відключено газопостачання, тимчасово призупинено роботу потенційно-небезпечних об’єктів та рух транспорту по залізничній станції Балаклія (організовано за резервною схемою), закрито повітряний простір в радіусі 40 км.

Національною поліцією здійснюється патрулювання вулиць для забезпечення правопорядку, виставлено 14 блокпостів для спрямування автомобілів в об’їзд небезпечної зони.

Підрозділами ДСНС ліквідовано 19 пожеж (4 пожежі протягом 24 березня), які виникли внаслідок попадання вибухонебезпечних предметів.

Впродовж 24 березня піротехнічними розрахунками ДСНС вилучено 201 вибухонебезпечний предмет, обстежено та повністю очищено від вибухонебезпечних предметів та залишків боєприпасів у м. Балаклія 3 сектори та території сіл Байрак, Вербівка, Щурівка і Яковенкове.

Всього з початку робіт вилучено 275 вибухонебезпечних предметів, які передано представникам 65 арсеналу.

Організовано проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи з місцевим населенням щодо правил поведінки у разі виявлення вибухонебезпечних предметів.

До ліквідації наслідків надзвичайної ситуації залучено 1 тис. 465 осіб та 234 од. тех., у тому числі від ДСНС 410 чол. та 107 од. тех., 15 піротехнічних розрахунків (75 осіб та 27 од. тех.). На залізничній станції Шебелинка чергують два пожежних потяги Укрзалізниці.

На місці події працює штаб з ліквідації надзвичайної ситуації на чолі із головою Балаклійської районної державної адміністрації Масельським С. І.

На базі Балаклійської районної державної адміністрації організовано роботу гарячої телефонної лінії в цілодобовому режимі (05749-5-10-76).

Нагадаємо, раніше у Міністерстві оборони України повідомили про початок ліквідації наслідків вибухів на військових складах у місті Балаклія на Харківщині.

Як писав «Вголос», 23 березня, о 2:45 на окремих майданчиках бази озброєння, що розташована у місті Балаклія Харківської області, розпочалася пожежа. 

За даними Державної служби надзвичайних ситуацій, через розгорнуті пункти із Балаклії вдалося вивезти 2450 осіб, понад 17 тисяч осіб виїхали самостійно.

Також жителі чотирьох з дев'яти населених пунктів у 10-кілометровій зоні від Балаклії, де в ніч на 23 березня почалася пожежа на військових складах, можуть безпечно повернутися додому.