У Бельгії у результаті страйку працівників державних служб у вівторок, 10 жовтня, по всій країні скасовані або відкладені залізничні рейси. Так, між Брюсселем і Льєжем ходить лише кожен п'ятий потяг, в столиці функціонує тільки одна лінія метро, ​​всі автобусні і багато трамвайних маршрутів не обслуговуються. Страйкують також співробітники шкіл, пошти, міських служб та суспільно-правових ЗМІ. Заплановані численні демонстрації в різних містах країни, в тому числі біля АЕС «Тіанж».

Про це інформує DW.

У день щорічної урядової заяви прем'єра Шарля Мішеля найбільша профспілка Бельгії виступила проти закону про обмеження на страйки серед співробітників транспортних служб, нового пенсійного законодавства, скорочення бюджету і приватизації держмайна.

У сусідній Франції також проходять масові страйки співробітників держсектора проти запланованих президентом Еммануелем Макроном заходів зі скорочення 120000 робочих місць і заморожування зарплат. Акція профспілок привела, зокрема, до скасування близько третини внутрішніх авіарейсів, а також торкнулася лікарень, поштових служб, дитячих садів і шкіл. Міністерство освіти повідомило, що страйкують 17 відсотків вчителів. По всій країні заплановані 130 мітингів протесту, найбільший – у Парижі.

Метою політики Макрона є економія державних коштів для виконання умови Маастрихтського договору, що передбачає для держав Євросоюзу обмеження дефіциту бюджету трьома відсотками від ВВП країни. Франції не вдавалося дотримати цю умову останні десять років.

 

«Вголос»