Траурна церемонія, що відбулася перед входом в мавзолей «Дім квітів» на території Музею історії Югославії, пройшла у присутності рідних і близьких покійної, представників уряду на чолі з прем'єром Івіца Дачич, сотень журналістів і тисяч простих громадян, які прийшли до мавзолею.

Багато з них тримали в руках портрети подружжя Тіто і прапори соціалістичної Югославії. Одночасно біля музею розгорнулася жвава торгівля відповідною символікою та сувенірами.

Влада Сербії виконала бажання Йованки бути похованою поруч з чоловіком в «Домі квітів». Безпосередньо поховання відбулося в мавзолеї у присутності вузького кола осіб - родичів та представників уряду. Потім до цього місця були допущені всі бажаючі. Мавзолей, вхід в який зазвичай платний, буде відкритий для безкоштовного відвідування до 5 листопада.

Жінка померла 20 жовтня в лікарні в Белграді внаслідок зупинки серця, не доживши двох місяців до 89 років.

Йованка Броз стала третьою офіційною дружиною Тіто в 1952 році. До цього вона шість років була його секретарем. Після смерті чоловіка в 1980 році Йованка була ізольована від суспільства. Тодішня влада прийняла закон, що позбавив вдову Тіто права на майно, яке проголошувалося державним. Цей закон скасували в 1999 році, проте Йованка Броз не змогла відсудити будь-що у держави, оскільки, за словами її представника, суд втратив відповідні документи.

Джерело: РИА Новости