До лікарні він потрапив 6 січня, спершу у хворого діагностували двобічну пневмонію, передає місцеве видання «Житомир Інфо».

«Було призначено лікування згідно протоколу лікування, але, на жаль, через півтора дня стан його погіршився, він був переведений 8-го числа до реанімаційного відділення, де підсилена також була антибактеріальна терапія. Але, не дивлячись на проведене лікування, стан пацієнта погіршився, і він помер 9-го січня», – каже головний лікар Бердичівської ЦМЛ Лариса Бабікова.

Вже потім лікарі з’ясували: пневмонія була наслідком Каліфорнійського грипу. Зараз у реанімаційному відділенні – ще двоє пацієнтів з таким же діагнозом. Це жінки-лікарі, які контактували з хворим. У однієї наявність штаму грипу А(H1N1) вже підтверджена лабораторно.

«Стан наших колег можна оцінити як середньої важкості. Сьогодні аналізи будуть відправлені, вже машина повезла, щоб узнати результат досліджень, у вірусологічну лабораторію», – каже Лариса Бабікова.

Загрози життю цих двох пацієнток наразі немає, бо вони вчасно звернулися по медичну допомогу. Медики наголошують: розпізнати свинячий грип самостійно неможливо. Тож при перших симптомах радять звертатися до лікарів.

«Грип проявляється високою температурою, болями за грудиною, кашлем, нежить може бути, висока температура, навіть до 40 градусів», – каже лікар-інфекціоніст Марія Березнюк.

Поширюється грип повітряно-крапельним шляхом. Для профілактики медики радять провітрювати приміщення, мити руки, підлогу, уникати скупчень людей, користуватися паперовими серветками та вживати противірусні препарати.

У лікарні наразі посилили заходи безпеки. Відвідування хворих заборонене, а медперсонал одягнув захисні маски. Перестраховуються і звичайні мешканці міста.

З початку епідсезону у Житомирській області штам грипу А(H1N1) діагностували у семи хворих. Але про епідемію свинячого грипу наразі не йдеться.

Нагадаємо, в грудні в Ірані від свинячого грипу померло 33 людини.