Як повідомляє прес-служба Житомирської обласної організації ВО «Свобода», близько сотні свободівців та прихильників політичної сили пройшли центральною вулицею до пам'ятника Тараса Шевченка. До бердичівлян долучилися побратими з міста Житомира. Захід відбувся в Бердичеві вперше.

Біля пам’ятника Тараса Шевченка учасники заходу у виступах зазначили важливість ролі ОУН у боротьбі за Незалежність України. Адже вслід за німецьким вторгненням на територію СРСР, ОУН проголосила 30 червня 1941 року у Львові Акт відновлення Української Держави і сформувала Українське Державне Правління на чолі з Ярославом Стецьком.

Голова Бердичівської міської партійної організації Всеукраїнського Об’єднання «Свобода» Олексій Побережний у виступі зупинився на маловідомих місцевих фактах пов’язаних з діяльністю ОУН: «Боротьба за вільну державу відбувалася й на теренах Бердичівщини. Місцеві ОУНівці створювали осередки в селах Никонівка, Терехове, Іванківці, П’ятигірка, Бистрик та багатьох інших. Дух Свободи живе в душі кожного патріота України незалежно від місця його проживання».