Про це заявив екс-в.о. президента України, а нині секретар РНБО Олександр Турчинов в документальному фільму "Україна. 100 днів над прірвою", повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Десь впродовж березня вже декілька разів, тричі, а може й більше, наша розвідка давала дані, що саме вранці о 4 годині російські війська ввійдуть на територію України, почнеться масштабний наступ. Перший раз – ми ніч провели на командному пункті, повна бойова готовність. Чекаємо. Танки підійшли практично до кордону і розвернулися. Другий такий раз, впродовж тижня – тепер точно сьогодні о 4 годині буде наступ...", - сказав він.

За словами Турчинова, від повномаштабного вторгнення російськіх військ Україну врятували добровольці.

"Путін прорахувався. Він вважав, що знищив українську армію, спецслужби, економіку. Але він не прорахував того, що в Україні буде створено добровольчий рух. Коли хлопці юристи, викладачі, студенти прямо з Майдану підуть на передову. І власне створення добровольчого руху у той період це ключовий момент, який зірвав плани Путіна", - зазначив голова РНБО.

За його словами, саме добровольці стримали Путіна і врятували ситуацію - дали час оговтатись армії, придбати бронежелети, каски, зброю.

Російські військові підходили до кордону з Україною в цей період на відстань 1 км і зупинялися, також масовано поширювалися слухи про введення російських "миротворців" на Донбас.

"Кожну ніч нам розповідали, що група вертольотів злетіла, чи з Білорусі, чи з Росії, і летить сюди. І декілька разів так було, коли ударні групи вертольотів летіли, вздовж кордону розверталися і летіли назад", - поділився своїми спогадами міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Екс-секретар РНБО, нині спікер Верховної Ради України Андрій Парубій також вказав на те, що російська армія стояла в той час вздовж усього кордону – на кордоні з Донецькою,  Луганською,  Харківською, Сумською та Чернігівською областями.

"Треба усвідомити, що від чернігівського кордону до Києва відстань не велика", - зазначив він.