Про це повідомляє Урядовий портал.

«Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк у середу, 7 січня, в рамках офіційного візиту до Берліна зустрівся з віце-канцлером, міністром економіки та енергетики Федеративної Республіки Німеччина Зігмаром Габріелем. В рамках зустрічі було підписано спільну заяву між Урядом України та Федеративним Урядом ФРН про надання кредитних гарантій у розмірі 500 млн євро», – йдеться у повідомленні.

Від української сторони заяву підписав міністр економічного розвитку та торгівлі Айварас Абромавичус, від Німеччини – державний секретар Федерального міністерства економіки Німеччини Матіас Махнік.

Яценюк повідомив, що ці кошти підуть на відбудову інфраструктури східних областей, зокрема, мости, лікарні, залізниці, соціальні об’єкти.

За його словами, кредит надано на термін до 20 років за дуже низькою процентною ставкою: «Тобто це реальний крок допомоги, який оголосила Канцлер (Німеччини Ангела Меркель. – Ред.) декілька місяців тому, коли була в Україні, і зараз це вже перейшло в практичну реалізацію».

Прем’єр-міністр України зазначив, що зараз на рівні двох міністерств будуть проведені всі процедури «щодо того, хто буде отримувати ці кредити».