Оголошення з назвою «Поживи, як канцлер» з’явилось на сервісі оренди житла Airbnb.

Вартість оренди «історичного» житла, яке здає господиня на ім’я Лене, – від  55 євро на добу за людину.

У двокімнатній квартирі площею 55 кв. м Ангела Меркель прожила чотири роки - з 1986-го по 1990-й.

Саме в цій квартирі Меркель застала падіння Берлінської стіни.

А раніше в цей період фрау Меркель працювала в Центральному інституті фізичної хімії при Академії наук НДР, захистила там дисертацію, а також отримувала перший політичний досвід у молодій партії «Демократичний прорив» (займала там посади адміністратора ЕОМ, референта при голові, прес-секретаря). Після падіння стіни Меркель перебувала в лавах «Альянсу за Німеччину» і була (у 1990 році) заступником прес-секретаря голови Ради міністрів НДР Лотара де Мезьєра, звинуваченого в роботі на «штазі».

А вже в грудні 1990-го вона, перейшовши в партію ХДС, виграла вибори на окрузі і стала депутатом бундестагу ФРН.

Район Пренцлауер-Берг, де на вулиці Шенхаузер-аллее розташована «квартира Меркель», як, утім, і весь Східний Берлін, дуже змінився, відколи там проживала в майбутньому найвпливовіша жінка у світі за версією журналу Forbes.

Багато будинків добре відремонтовані або зовсім перебудовані. У тому самому будинку номер 104 постелили нову ламіновану підлогу, осучаснили кухню й ванну, а старі меблі зразка НДР замінили на дивани, крісла й тумби IKEA.

Квартиру на Шенхаузер-аллее  - головній вулиці району Пренцлауер-Берг – Меркель наймала сама. Із першим чоловіком, Ульріхом Меркелем, уроджена Ангела Доротея Каснер розлучилася ще в 1981 році. У 1984-му Ангела стала зустрічатися з хіміком Йоахімом Зауером, який на той час ще перебував у шлюбі. Одружилися вони лише в грудні 1998-го.

Джерело: Смак подорожника