На сьогоднішній урочистій церемонії були присутні близько 100 циган, які пережили Голокост, а також канцлер ФРН Ангела Меркель, президент ФРН Йоахім Гаук, правлячий бургомістр Берліна Клаус Воверайт та інші політики федерального і регіонального рівнів.
Його створив ізраїльський скульптор Дані Караван.

Сам пам'ятник — це круглий гранітний резервуар з водою і з трикутним каменем у центрі.

По краях пам'ятника висічено вірш італійського цигана Сантіно Спінеллі «Освенцим» англійською та німецькою мовами. На спорудження меморіалу було витрачено 2,8 мільйона євро, пише DAPD.

Уряд ФРН та організації, які об'єднують жертв націонал-соціалізму, вбачають у новому пам'ятнику заклик до громадян боротися з дискримінацією за національною ознакою і захищати представників нацменшин. Цигани і в наші дні страждають від соціальної ізоляції і вимушені боротися за свої права, заявила Ангела Меркель, відкриваючи пам'ятник. Завдання Німеччини та інших європейських країн — підтримувати представників циганської меншини незалежно від того, де вони живуть, підкреслила вона.

Пам'ятник циганам у Берліні - це важливий символ схиляння перед жертвами нацистського режиму і перед тими, хто пережив Голокост, зазначив уповноважений уряду ФРН з питань культури Бернд Нойман.

Джерело: Німецька хвиля