Представники Білого дому та особисто президент США Дональд Трамп зробили у неділю вкрай гострі заяви зі звинуваченнями у бік канадського лідера Джастіна Трюдо. Це стало реакцією на підсумкову прес-конференцію саміту G7, на якій Трюдо приєднався до критики у бік нової торговельної політики США.

При цьому в американській адміністрації наголосили, що не планують відступати від курсу на запровадження імпортних мит.

Першим із критичними зауваженнями виступив особисто Трамп. У твіті, написаному з борту президентського літака під час перельоту в Азію, він назвав свого канадського колегу «слабким та нечесним», але не став розвивати звинувачення далі.

Згодом у неділю цю історію почали коментувати офіційні представники Білого дому. Топ-радник з економічних питань Ларрі Кудлов звинуватив Трюдо у «зраді». «Що ж виходить: він (Трамп) сідає в літак і відлітає, а потім Трюдо починає «підривати» його на прес-конференції? Вибачте, але це зрада. Це обман партнера», – заявив він в ефірі каналу CNN.

Директор Білого дому з торгової політики Пітер Наварро в ефірі каналу Fox News зробив ще гострішу заяву.

«У пеклі є особливе місце для тих іноземних лідерів, які обирають дипломатію зради щодо президента Трампа, а потім намагаються встромити йому ніж у спину, коли президент іде до виходу. І це те, що зробив віроломний Джастін Трюдо з цієї блюзнірської прес-конференції. Слабкий, нечесний Джастін Трюдо», – прокоментував цей конфлікт представник Білого дому, наголосивши, що його заява ґрунтується на «сигналах, що надходять з борту №1».

Наварро також натякнув, що Канада відчує наслідки цього конфлікту.

«Хочу сказати моїм канадським друзям, що це був один з найгірших політичних прорахунків канадського лідера у сучасній канадській історії», – наголосив він.

Як відомо, саміт G7 у канадському Квебеку продемонстрував розбіжність учасників «сімки» з низки питань. Світові лідери і президент США не дійшли згоди щодо врегулювання ситуації. Трамп залишив зібрання та відмовився підписувати комюніке саміту G7.

 

«Вголос»