За даними сервісу FlightRadar, Ту-134АК з бортовим номером RA-65690 в середу, 12 серпня, о 9:44 вилетів з військового аеродрому Чкаловський у Московській області РФ.

Потім його сигнал зафіксували в районі населеного пункту Замок у Мінській області Білорусі, інформує Informnapalm.

Невідомо, кого перекинули у Білорусь цим спецбортом, чи він відправлений з іншою метою – прийняти когось на борт або доставити вантаж.

Ту-134АК – літак з салоном підвищеної комфортності на 24 місця і салоном люкс на 13 пасажирів. Борти такого типу, як правило, мають засоби спецзв’язку і призначаються в основному для урядових перевезень. Також VIP-лайнер відрізняється наявністю других дверей з вбудованим трапом для пасажирів.

Відомо, що RA-65690 – це борт ПКС Росії VIP-класу. На ньому літають російські військові рангом не нижче від заступника міністра оборони РФ з обслугою.

Серед версій у мережі також обговорюють, що:

борт перекинув російських снайперів, або зброю, яку будуть використовувати проти протестувальників у Білорусі;

борт повинен забрати бойовиків “ПВК Вагнера“, які раніше прибули у Білорусь групами, одна з груп була затримана КДБ Білорусі;

мета борту виконати обидві дії, зазначені у попередніх версіях.

Крім літака з бортовим номером RA-65690, у Мінськ о 11:15 вилетів також інший російський борт з номером RA-65992. Через 3 години другий борт вилетів в зворотному напрямку у РФ.

Як повідомлялося, білоруські правоохоронці перешкоджають роботі журналістів різних видань, навіть попри наявність в них акредитації.