У Білорусі суд Столінського району Брестської області засудив українця до позбавлення волі на три роки і три місяці за «незаконне переміщення через митний кордон Євразійського економічного союзу і державний кордон Республіки Білорусь вогнепальної зброї».

Про це повідомляє білоруська служба «Радіо Свобода», – пише ТСН.

«Зараз українець перебуває у виправній колонії № 2 управління Департаменту виконання покарань МВС Білорусі в Брестській області. Вирок був оголошений 8 червня 2017 року», – пише видання.

Також з'ясувалося, що українець намагався провезти на територію Білорусі мисливську гвинтівку, яку експертиза визначила як «гладкоствольну вогнепальну зброю».

Як зазначається, у листопаді 2017 року Генеральна прокуратура Білорусі запропонувала Україні екстрадувати українця на батьківщину для подальшого відбування покарання.

Проте, коли Міністерство юстиції України звернулося до суду для приведення покарання у відповідність з національним законодавством, щоб забрати українця, суд вирішив, що клопотання міністерства є безпідставним, аргументуючи своє рішення тим, що в Україні таке правопорушення є адміністративним, а не кримінальним.

«У разі, якщо Міністерство юстиції не оскаржуватиме судове рішення, громадянин України буде відбувати покарання в Білорусі», – додає видання.

 

«Вголос»