Про це повідомляє прес-служба УВС Міноблвиконкому.

Апарат запущено на території Налібокської пущі (на заході Мінської області). Він проводив відеозйомку місцевості з використанням тепловізора, причому зображення передавалося на землю в режимі реального часу. В результаті неподалік від сіл Бірки, Дорогунь і Яцков були виявлені п'ять самогонних апаратів.

Як пояснив начальник управління правопорядку і профілактики УВС Міноблвиконкому Андрій Амбражей, фахівці помітили підозрілі джерела теплового випромінювання - від ще теплих самогонних апаратів і чанів з бродячим суслом, а також характерні ознаки кустарних самогонних виробництв: вирубані дерева (на дрова для топки котлів), уторовані доріжки, великі ємності і так далі.

Співробітники міліції в даний час встановлюють осіб, причетних до підпільного виготовлення самогону , крім того , будуть покарані посадові особи місцевих органів втішного господарства , які допустили створення цих міні-заводів.

Про те, що в розпорядженні УВС Мінської області з'явився безпілотний авіаційний комплекс «Бусел-М» стало відомо в лютому цього року. Апарат розроблений і виготовлений у Фізико-технічному інституті НАН Білорусії.

Тоді ж повідомлялося, що безпілотник будуть використовувати, зокрема, для виявлення підпільних самогонних заводів.

В основному, самогон в Білорусії роблять у сільській місцевості для власних потреб. За відсутності офіційного дозволу (його отримали лише декілька організаціям) за подібне заняття передбачено адміністративну відповідальність.

У випадку, якщо точки виробництва розташовуються в лісі, з їх господарів також стягують штрафи за розведення вогню і забруднення лісових масивів.

Джерело: Лента