Прокуратура Болгарії оголосила, що один із співробітників російського посольства займався шпигунською діяльністю. У зв'язку з цим посла РФ викликали в Міністерство закордонних справ, а звинувачений дипломат виїхав з країни.

Про це пише місцеве видання Bgnews.

Болгарські правоохоронці заявили, що працівник російського посольства з вересня 2018 року "збирав інформацію, що є державною таємницею, з метою передавання її іноземній державі". Дипломат проводив конспіративні зустрічі з громадянами, які мають доступ до секретної інформації Болгарії, ЄС і НАТО.

прокуратура стверджує , що шпигунством, займався перший секретар посольства Росії в Болгарії. Оскільки він має дипломатичний імунітет, розслідування було припинено.

Про виявлені під час розслідування факти головний прокурор Сотрі Цацаров 25 жовтня офіційно повідомив міністру закордонних справ.

Як повідомлялося, у Польщі працівники Агенції внутрішньої безпеки затримали чоловіка, який підозрюється у шпигунській діяльності на користь Росії.

Також у вересні цього року генеральний прокурор Болгарії Сотір Цацаров розповів обставини справи щодо обвинувачення голови громадської організації «Русофіли» Ніколая Малінова у шпигунстві на користь Росії.