Про це повідомила прес-служба ДФС у Київській області.

Громадянин України, який повертався авіарейсом з ОАЕ, намагався незаконно ввезти на територію України 451 упаковку ліків індійського виробництва загальною вартістю 800 тисяч гривень.

«На момент проходження митного контролю належним чином оформленої митної декларації громадянин не мав, з приводу декларування до інспекторів митниці не звертався. Рецепта на переміщувані ним препарати не мав», – йдеться у повідомленні.

Як зазначають у ДФС, для проходження митного контролю громадянин обрав спрощену систему – «зелений коридор», чим заявив, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню та оподаткуванню митними платежами.

«Упаковки з ліками Votrient, Etoposide IP, Tenvir, Alkacel 2, Capegard 500, Velpanat, Hodpro, Hepcfix-60, Resof-L, Resof, Mitomicin 10, Leukeran, Thalix-100, Bleocel були виявлені в дорожній валізі пасажира під час проведення вибіркового митного контролю багажу на рентген-апараті, після перетину громадянином білої лінії, яка позначає закінчення зони спрощеного митного контролю», – йдеться у повідомленні.

Документів, що підтверджують вартість препаратів, а також рецепту на лікарські засоби пасажир не надав. Зазначається, що з виявлених лікарських засобів громадянину було пропущено 5 упаковок кожного найменування, відповідно до постанови КМУ №458 від 23 травня 2012 року.

 

«Вголос»