Про це інформує кореспонденту Вголосу.

У цьогорічні конференції, яка присвячена 70-річчю створення української дивізії «Галичина», беруть участь науковці-історики та краєзнавці з Львівської, Рівненської та Тернопільської областей.

На конференції презентовано черговий збірник матеріалів, де відображено доробки краєзнавців та науковців про Бродівський край. Видання містить статті про історію української дивізії «Галичина», а також публікації на тему національно-визвольних змагань, археології, етнографії, про видатних постатей та краєзнавчі розвідки з історії і природи Бродівщини.
Пріоритетною темою конференції є тема українська дивізія «Галичина».

Кандидат політичних наук, доцент кафедри політології Національного університету «Львівська політехніка», депутат Львівської обласної ради Святослав Шеремета, який бере участь у цьому науковому заході, відзначив високий рівень підготовки конференції її організаторами. «Відрадно бачити, що матеріали доповідачів організатори зуміли опублікувати у збірнику й роздати учасникам конференції на початку засідання. У більшості випадків буває навпаки – матеріали опублікуються після конференції», – наголосив науковець. Він також виступив з доповіддю про пошуково-ексгумаційні дослідження військових поховань дивізійників у «Бродівському котлі» на Золочівщині.

Серед учасників конференції – кандидати історичних наук Львівського національного університету ім. Івана Франка Ярослав Онищук та Ігор Гілевич, доцент кафедри історії і політології Львівської комерційної академії Андрій Сова, науковці Центру незалежних історичних студій, а також лауреат премії Лесі Українки поетеса Ярослава Павлюк.