Як інформує прес-служба Всеукраїнського об’єднання «Свобода», в урочистостях взяли участь батьки загиблого на Майдані у Донецьку «свободівця» Дмитра Чернявського Людмила та Олександр Чернявські, а також заступник голови ВО «Свобода» Олег Панькевич, член Політради ВО «Свобода» Ірина Сех, депутати місцевих рад від ВО «Свобода».

Людмила Чернявська, яка через окупацію Донецька була змушена з сім’єю перебратися до Львова, розповіла, як і чому війна прийшла на схід.

«Нещодавно читала новий підручник історії, в якому написано, що в Донецьку не було мітингів на підтримку України. Це неправда. Я сама була на багатьох проукраїнських мітингах і на одному з них загинув мій син. Якби на той мітинг, на якому вбили Дмитра, вийшов хоча б кожен 20-ий житель Донецька, можливо, вдалося б запобігти війні.

Пройшло два роки, гібридна війна триває, ворог намагається знищити Україну. Це той самий ворог, який кілька століть не може змиритися із самим фактом існування України. Росія вкрала в нас історію, і всіма силами намагається позбавити нас майбутнього, вкладає величезні кошти, щоб нас роз’єднати. Першочергове завдання українців – об’єднуватися, бо тільки спільними зусиллями можна чинити опір потужному агресору. Ми не повинні піддаватися страху, розпачу, який намагаються посіяти вороги. Головне, щоб українці розуміли: наша доля в наших руках.

Із перспективи двох років ми бачимо, що Майдан був переломним моментом нашої історії. Герої Небесної сотні подали приклад любові до України і це було запрошенням до наслідування, до готовності віддати своє життя заради майбутнього України», - зазначила мати героя Небесної сотні.

Голова оргкомітету зі спорудження пам’ятника Небесній сотні в Бродах та один із ініціаторів цього проекту «свободівець» Роман Яремович висловив вдячність членам оргкомітету та членам журі зі спорудження пам’ятника, авторам проекту Володимирові, Андрію та Романові Оврахівим та всім, хто робив пожертви на спорудження монумента.

Нагадаємо, що в березні 2014 року Роман Яремович – тоді депутат Бродівської міської ради –  скерував депутатське звернення до міського голови міста Броди про присвоєння скверу по вул. Коцюбинського, що навпроти Бродівського педагогічного коледжу, імені Героїв Майдану. Також він звернутися до митців-скульпторів щодо розробки проєкту монумента у цьому сквері. Враховуючи звернення «Пласту» станиці Броди та Бродівської районної організації ВО «Свобода», на сесії Бродівської міської ради було прийнято рішення присвоїти скверу назву Героїв Майдану й надати дозвіл на встановлення там монумента Небесній сотні. Також було створено оргкомітет зі встановлення пам’ятника Небесній сотні.

Пам’ятник встановлено на місці, де донедавна було погруддя російському полководцю Кутузову.