У Британії знайшли місце виготовлення вірусу «Новічок», - ЗМІ

Британські спецслужби вважають, що змогли вирахувати місце розташування таємної російської лабораторії, де була виготовлена нервово-паралітична речовина «Новічок», якою отруїли Сергія і Юлію Скрипалів.

Про це повідомляє Європейська правда за даними джерел в спецслужбах Британії видання The Times.

Як зазначається, урядовці та співробітники безпекових відомств мали змогу ідентифікувати джерело, використовуючи науковий аналіз та розвідку впродовж кількох днів після спроби вбивства Сергія та Юлії Скрипалів.

Британія знала про існування об'єкта, де було зроблено «Новічок» ще перед нападом 4 березня.

«Ми знали багато чого до моменту першого засідання надзвичайного комітету, що переважно все вказує на Росію», – заявило джерело в уряді.

Спецслужби при цьому не впевнені на 100% щодо джерела походження отрути, однак наполягають, що мають високий ступінь впевненості щодо місця її виготовлення. Вони також вважають, що росіяни проводили випробування з метою дізнатися, чи можна використовувати «Новічок» для вбивства.

Нагадаємо, виконавчий директор оборонної науково-технічної лабораторії в Портон-Дауні сказав Sky News, що науковцями лабораторії не було доведено російське походження «Новічка».

За його словами, встановлення походження речовини потребує «інших матеріалів», деякі з яких ґрунтуються на основі розвідувальних даних, доступ до яких має уряд. Він наголосив, що робота лабораторії не полягала у встановленні того, де була виготовлена речовина.

 

Нагадаємо, колишнього полковника російського ГРУ Сергія Скрипаля, якого виявили непритомним разом з дочкою в англійському Солсберрі, отруїли речовиною нервово-паралітичної дії. 

Згодом британське слідство встановило, що Сергій Скрипаль і його дочка були отруєні нервово-паралітичною речовиною військового походження, розробленою в СРСР в 1970-х роках. Вона відома під назвою «Новічок».

14 березня прем'єр-міністр Великобританії Тереза ​​Мей оголосила про вислання 23 російських дипломатів у зв'язку з отруєнням у Солсбері колишнього офіцера ГРУ Сергія Скрипаля та його дочки.