Сьогодні, 21 січня, у Брюсселі представники України, Росії та Євросоюзу обговорять транзит газу.

Про це повідомляє УНІАН у із посиланням на Представництво ЄС в Україні.

Повідомляється, що сьогодні відбудеться 2-й раунд політичних тристоронніх переговорів з Росією та Україною щодо майбутнього транзиту газу через Україну.

Зокрема, зустріч відбудеться за участі віце-президента Єврокомісії з Енергетичного союзу Мароша Шевчовича. Від України у ній візьмуть участь міністр закордонних справ Павло Клімкін і голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв. Росію представлятимуть міністр енергетики Олександр Новак і заступник голови правління ПАТ «Газпром» Олександр Мєдвєдєв.

У Представництві ЄС додали, що перша міністерська зустріч з цього питання відбулася 17 липня 2018 року. Після неї пройшли зустрічі на експертному рівні протягом другої половини минулого року. Дискусії у понеділок ґрунтуватимуться на зустрічах на експертному рівні. Їхні учасники зосередять увагу на ключових параметрах, погоджених у Берліні, зокрема, на прийнятній нормативно-правовій базі, обсягах, тривалості й тарифах постачання. Тристороння зустріч розпочнеться о 15:00 за Брюсселем (16:00 за Києвом).

Нагадаємо, 15 січня мали відбутися попередні технічні тристоронні консультації за участю України, Росії й Європейської комісії щодо майбутнього транзиту газу територією України. Того ж дня заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль заявила, що представники російської компанії «Газпром» зірвали зустріч.

9 січня віце-президент Європейської комісії Марош Шефчовіч повідомив, що черговий раунд тристоронніх переговорів з Росією й Україною про довгостроковий транзит російського газу в ЄС через Україну на комерційній основі відбудеться 21 січня 2019 року в Брюсселі.

10 січня міністр закордонних справ України Павло Клімкін розповів про позицію України, яку вона відстоюватиме в тристоронніх газових переговорах з Росією щодо майбутнього транзиту газу по території України. Керівник МЗС наголосив, що майбутній транзит російського газу до Європи має здійснюватися на основі європейських норм і правил.