Як повідомляє УНІАН, про це у понеділок на брифінгу в Європейській комісії заявила представник глави європейської дипломатії Кетрін Ештон Майя Косьянчич.

«Ми засуджуємо атаку на Посольство Росії в Києві та закликаємо українську владу вжити необхідні кроки, виконати своі зобов'язання та гарантувати безпеку посольства», – зазначила вона позицію ЄС з цього питання.

Представник Єврокомісіі Піа Аренкілде Хансен у свою чергу нагадала позицію президента ЄК Жозе Мануеля Баррозу щодо ситуації в Україні: «дуже важко припинити вогонь, важливо роззброїти сепаратистські угрупування, зупинити постачання зброї та нелегальних бойовиків».

«Повинні бути вжиті заходи для деескалації ситуації», – наголосила вона.

Косьянчич нагадала, що 23 червня у Люксембурзі відбудеться засідання Ради ЄС на рівні міністрів закордонних справ, де Україна буде на порядку денному.

«Наприкінці цього ж тижнями у Брюсселі будуть зустрічатися глави держав та урядів країн ЄС. Вони також будуть говорити про цю ситуацію і визначати, якою має бути позиція ЄС», – сказала представник Ештон.

Нагадаємо, 14 червня більше двохсот активістів прийшли на пікетпосольства Російської Федерації у Києві в зв'язку з проникненням російських танків на територію України та збитим літаком ІЛ-76. Люди кидали яйця в російське диппредставництво та перевертали машини.

За інформацією правоохоронних органів, окремі з провокаторів булизатримані.

До пікетників прийшов в.о. міністра закордонних справ України Андрій Дещиця. Він сказав, що підтримує вимогу людей до Путіна, але виступив лише за мирний пікет.

На знак підтримки мирного протесту Дещиця разом із активістами заспівав український народний хіт «Путін – х**ло».