У столиці Угорщини відбудеться урочисте відкриття погруддя маршала Юзефа Пілсудського. У церемонії візьмуть участь маршал Сейму Марек Кухцінський та голова Національної асамблеї Угорщини Ласло Кевер.

Про це повідомляє Польське радіо

На прес-конференції після зустрічі спікерів парламентів Польщі та Угорщини Кухцінський заявив, що вшанування маршала Пілсудського є спільною ідеєю. Маршал Сейму наголосив на важливості польсько-угорського співробітництва, а також згадав про роль солідарності між двома країнами в поточній політичній ситуації.

«Ми прибули, щоб підтвердити, що польсько-угорська співпраця дуже добре розвивалася, і ми продовжуємо цю прекрасну традицію. Протягом століть Польща й Угорщина багато завдячують одна одній, тому Юзеф Пілсудський повинен бути тут постійно, як символ і легенда», - заявив Марек Кухцінський.

Зазначив, що Юзеф Пілсудський очолював польську державу у час її війни проти Західно-Української Народної Республіки 1918-19 рр. - це призвело до окупації Польщею західноукраїнських земель у міжвоєнний період.

У березні 1939 р. польські та угорські військові розстріляли на Верецькому перевалі у Карпатах кілька сотень полонених захисників Карпатської України.