ЛЬВІВ, 14 СЕРПНЯ, PRESSTIME.COM.UA. — 16 серпня у Буській районній раді голова Львівської обласної ради Мирослав Сеник проведе нараду щодо виконання ухвали сесії Львівської облради V демократичного скликання (РІШЕННЯ № 348 від 27 липня 2007 року) «Про техногенну аварію в районі с. Ожидів - Закомар'я».

Про це повідомляє прес-служба Львівської обласної ради.

На нараду запрошені начальники обласних управлінь ОДА, керівники районів, сільських рад, що потрапили в зону лиха.

Нагадаємо, що відповідно до рішення ЛОР від 27 липня «Про техногенну аварію в районі с. Ожидів - Закомар'я» ЛОДА доручено продовжити включно до липня 2008 року дослідження ураженої території з обов'язковим щомісячним інформуванням громадськості та депутатів обласної ради; враховуючи побажання мешканців щодо місця проведення обстежень, залучати представників сільських громад до взяття проб чи замірів; безумовно, з відповідними реквізитами, інформувати населення області про результати досліджень; залучити незалежних вітчизняних і міжнародних фахівців та експертів до проведення обстежень на територіях, що зазнали впливу аварії. розробити механізм забезпечення населення у випадку виникнення надзвичайних ситуацій товарами першої життєвої необхідності (вода, продукти, медикаменти тощо) та графіки роботи торговельних установ; виділити з обласного бюджету кошти в сумі 1,34 млн. грн. для оздоровлення дітей, що проживають на території, яка потрапила під вплив наслідків аварії в районі с. Ожидів; звернутись до Урядової комісії з питань ліквідації наслідків аварії щодо включення селища Красне Буського району до переліку населених пунктів, що опинились у зоні впливу аварії.

Як повідомляло агентство, 16 липня на залізничній ділянці Красне – Ожидів у Буському районі на Львівщині зійшли з колії та перекинулися 15 цистерн з жовтим фосфором товарного потягу № 2005. В результаті аварії пошкоджено 50 м залізничної колії, понад 100 м контактної мережі та 3 опори. Цистерни слідували зі станції Аса (Казахстан) до станції Оклеса (Польща). Витікання фосфору спричинило пожежу, під час гасіння якої утворилась хмара з продуктів горіння.

Всього було госпіталізовано 320 осіб, у тому числі 83 дитини, з них 181 особа, у тому числі 48 дітей, з підозрою на отруєння фосфором.

Всі цистерни були відправлені назад в Казахстан.

Прокуратура Львівської області порушила кримінальну справу за фактом порушення правил безпеки.