Про це повідомляє «УНІАН» з посиланням на The Telegraph.

Раніше американський телеканал «Сі-ен-ен» повідомив, посилаючись на представників Пентагону, що корабель повинен прийти в Чорне море до четверга. Його присутність, зазначає телеканал, є частиною зусиль Пентагону демонстрації підтримки східно-європейських союзників США, стурбованих зосередженням російських військ на кордоні з Україною.

Як зазначав раніше телеканал «Ен-Бі-сі», очікується, що есмінець візьме участь у спільних навчаннях з кораблями ВМФ країн-членів НАТО на Чорному морі і відвідає низку портів.

Офіційний представник Пентагону Стів Уоррен минулого тижня підтвердив, що ВМС у найближчі дні направлять американський есмінець у Чорне море, «щоб запевнити наших союзників у нашій вірності зобов’язанням у регіоні». При цьому він підкреслив, що це рішення є «прямим наслідком нинішньої ситуації в Україні». С.Уоррен не виключив ймовірності проведення навчань з українським ВМФ.

Згідно з повідомленням Інформаційної служби ВМС США, есмінець «Дональд Кук», що базується в іспанському порту Рота на Атлантиці, прибув до Іспанії 11 лютого. Вашингтон вирішив розмістити його на постійній основі в Європі в рамках програми Поетапної побудови адаптивної системи ПРО.

За даними інформаційної служби ВМС США, у 2014 році на військово-морську базу в Роті для постійного базування прибуде ще один есмінець – «Росс» (Ross), а у 2015 році – есмінці «Карні» (Carney) та «Портер» (Porter).

Ці кораблі, які здатні відстежувати балістичні ракети і з високою ймовірністю збивати їх, здійснюватимуть патрулювання в східній частині акваторії Середземного моря. Як вказують представники ВМС, метою розміщення кораблів є захист європейських союзників, країн-партнерів, що знаходяться в регіоні американських військ, а також США від нинішніх і перспективних ракетних загроз.

Як повідомляв «Вголос», у Польщі та Румунії збільшиться військовий контингент НАТО через агресію Росії у Криму.

У березні в Чорному морі побував американський есмінець «Тракстан» (Truxtun). Він взяв участь у кількох навчаннях з кораблями ВМФ Румунії і Болгарії. Корабель покинув регіон 21 березня.