Управління туризму та промоцій КМДА розраховує побачити 100 тисяч відвідувачів Чорнобиля до кінця 2019 року порівняно із 70-ма тисячами у 2018 році.

Це пов’язують з успіхом п’ятисерійного мінісеріалу “Чорнобиль” від HBO та Sky Atlantic, повідомляє Hromadske.

Як повідомляє CNBC, за словами директора туристичного агентства SoloEast Сергія Іванчука, замовлення на червень, липень і серпень зросли приблизно на 40% після виходу серіалу.

Туристичний сайт Kayak виявив, що попит на авіаквитки до Києва виріс на 18% із моменту виходу серіалу, а додаток Travel Hopper зафіксував збільшення на 8%.

“Поп-культура дійсно стимулює багато розмов і натхнення навколо туризму. Це може привести до поїздки, якої раніше не було”, – пояснила Ліана Корвін, експерт із подорожей у Hopper.

Мінісеріал “Чорнобиль” складається з 5 епізодів, останній вийшов на екрани 3 червня. У команді, яка створювала серіал, зазначали, що вибух — “найменш цікаве з того, що сталося, бо “Чорнобиль” — не фільм-катастрофа, а людська історія”.

Знімали серіал у Литві та Києві. Литву обрали, бо там є радянські будівлі та відповідні локації, а також був доступ до Інгалінської атомної електростанції (так званої “сестри” Чорнобильської АЕС).

Нагадаємо, що директор ЧАЕС розлютився через горілку в серіалі “Чорнобиль”.

Також раніше український режисер звинуватив творців серіалу “Чорнобиль” у плагіаті.