Австралійський дослідник Роб Максвелл виявив один з найбільш радіоактивних предметів у Чорнобильській зоні – клешню крана, який використовували при ліквідації аварії в 1986 році.

Ресурс Metro, повідомляє, що навіть 33 роки після аварії рівень радіаційного випромінювання від цього “куска металу” настільки великий, що навіть короткий дотик до нього може бути смертельно небезпечним.

“У цьому районі є багато об’єктів, тривалий контакт з якими може вбити вас. Клешня – безумовно найнебезпечніший з них, оскільки доступ до нього не закритий, як до інших загроз”, – заявив Максвелл.

За словами дослідника, деякі люди знають місцезнаходження клешні, яку кинули у віддаленій частині лісу. Об’єкт знаходиться далеко за межами маршрутів, які відвідують туристи.

Устаткування використовувалося для очищення території від радіоактивного графіту, який вилетів з четвертого реактора під час вибуху.

Лічильник Гейгера зафіксував радіаційний фон навколо об’єкта в 39,8 мікрозіверта на годину, тоді як звичайний рівень радіації в місті становить близько 0,17 мікрозіверта на годину.

Максвелл заявив, що не радить людям піти і подивитися на знахідку: “Є дуже вагома причина, по якій клешня зберігається в дуже відокремленій частині лісу, далеко від усього. Що стосується туристів, я не рекомендую відвідування”.

Як писав “Вголос”, у Чорнобилі виявили вантажівку з потужною радіацією. Стара вантажівка є небезпечною, оскільки накопичує радіацію, а радіоактивність посилює осідання пилу. Саме тому з зони відчуження заборонено везти металеві вироби, дерево, іграшки, та інші речі, які вбирають радіацію.