У Чорному морі 15 кораблів військово-морських сил України, Грузії, США, Канади, Великої Британії, Туреччини, Румунії та Болгарії в чотирьох кільватерних строях пройшли разом одним курсом у напрямку одеського узбережжя.

Парад кораблів відбувся в рамках урочистого завершення українсько-американських навчань “Сі Бриз-2019”, повідомляє прес-служба Військово-морських сил України у Facebook.

До заходу залучили американський ракетний есмінець “Карні” та британський есмінець “Дункан”,фрегат “Гетьман Сагайдачний”, артилерійський катер “Прилуки” та малий броньований артилерійський катер “Аккерман”, канадський та турецький фрегати “Торонто” і “Тургутрейс” фрегат “Р. Фердінанд” і корвети “Себастьян” і “Ластунул” Військово-морських сил Румунії, корвет “Бодри” від ВМС Болгарії і грузинський катер берегової охорони “Очамчире”.

Протягом маневрування над кораблями здійснювали пілотування екіпажі американського протичовнового літака “Посейдон” і українського військово-транспортного літака “АН-26” морської авіаційної бригади.

“Це давня флотська традиція завершувати великі міжнародні морські навчання. Вона вкоренилася й на “Сі Бризі”. Вже багато років поспіль ми таким чином ставимо фінальну крапку в маневрах. Так екіпажі і їхні командири демонструють, що навчання відбулися успішно, всі завдання виконані, між моряками досягнуто повне взаєморозуміння”, – зазначив керівник навчань “Сі Бриз-2019” з української сторони, перший заступник командувача Військово-морських сил ЗСУ контрадмірал Олексій Неїжпапа.

Загалом, у цьогорічних військових навчаннях узяли участь понад 3 тисячі людей. Було задіяно 33 кораблі та 27 літальних апаратів. Як і торік, вони відбулися в північно-західній частині Чорного моря, в портах, аеропортах і на полігонах Одеської та Миколаївської областей.

Міжнародні навчання тривали два тижні.

Sailing the Black Sea

Watch as ships of Sea Breeze sail through the Black Sea in an EPIC formation. LIKE, SHARE and COMMENT.19 Nations 🇺🇸 🇺🇦 🇹🇷 🇬🇪 🇧🇬 🇷🇴 🇲🇩 🇬🇧 🇳🇴 🇵🇱 🇸🇪 🇪🇪 🇮🇹 🇬🇷 🇫🇷 🇩🇰 🇱🇻 🇨🇦 🇱🇹3000 troops32 ships 24 aircraft #Friends #Partners #SeaBreeze2019 #SB19 #ExerciseSeaBreeze #odesa #SeaBreeze

Опубліковано Sea Breeze exercise Пʼятниця, 12 липня 2019 р.