Як повідомляє РБК, внаслідок атаки поранення отримали троє поліцейських. Один з глядачів, який був присутній на зустрічі, помер від отриманих вогнепальних поранень. 

Очевидці припускають, що стріляли саме у Вілкса, проте його охоронцям вдалося вчасно зорієнтуватися і вберегти його від куль.

Особи нападників, які одягнули під час замаху маски, поки не встановлені,  їм вдалося втекти з місця події на автомобілі Volskwagen Polo c данськими номерами. Машину було оголошено в розшук.

Уряд Франції вже засудив напад у Копенгагені. В адміністрації президента країни заявили про те, що найближчим часом в столицю Данії вирушить міністр внутрішніх справ Франції Бернар Казнєв.

Зустріч у Копенгагені була присвячена дебатам на тему свободи слова у мистецтві в нинішньому світі. Її учасники збиралися обговорити нещодавній напад на карикатуристів Charlie Hebdo.

У дебатах, крім Вілкса, мали брати участь і представники журналу Jyllands Posten, що отримав скандальну популярність після публікації карикатур на пророка Мухаммеда кілька років тому.

Вілкс намагався влаштувати виставку карикатур на пророка Мухаммеда у Швеції у 2007 році, проте організатори воліли видалити картини до початку протестів. Одна з газет погодилася опублікувати карикатури, що викликало лють мусульманських громад Швеції. З того часу Вілкс живе під охороною поліції.

Терористична організація «Ісламська держава» винесла художнику смертний вирок. «Аль-Каїда» включила Вілкса в список «головних ворогів ісламу» поряд з автором «Сатанинських віршів» Салманом Рушді, а також журналістами Jyllands Posten.