Багато літніх людей там змушені жити у переповнених підвалах у жахливих умовах і в абсолютному страху, багато з них перебувають у повному відчаї і не знають, що робити – ці люди «залишені на ласку сил, на які вони зовсім не мають впливу», заявила чільний радник організації з подолання криз Джоанн Марінер, повідомляє «Радіо Свобода».

Вона наголосила, що обидві сторони конфлікту несуть відповідальність за те, щоб триматися подалі від житлових кварталів і надавати мешканцям міста можливість безпечно евакуюватися. Міжнародна спільнота, включно з Росією, повинна голосніше засуджувати порушення законів ведення війни обома сторонами, заявила Марінер.

Як звертають увагу в Amnesty International, Дебальцеве, важливий залізничний вузол, останніми днями перебуває під постійним обстрілом проросійських сепаратистів, які намагаються захопити його. Так само вони постійно обстрілюють єдину дорогу, якою можна виїхати з міста. За даними організації, деякі з цих обстрілів могли бути спрямовані не проти воєнних цілей.

Влада України повинна вжити всіх можливих заходів, щоб захистити цивільне населення всіх міст і сіл, що потерпають від конфлікту, зокрема, допомогти з евакуацією всіх охочих до безпечних місць. А проросійські сепаратисти повинні надати цивільним можливість виїхати, а також мають припинити нецілеспрямовані обстріли, заявили в Amnesty International.

Дебальцеве, яке контролюють українські сили, останніми днями стало ціллю проросійських сепаратистів і російських військ. Українські силові структури цими днями повідомляють, що щодня організовують усе нові евакуації мирних мешканців зруйнованого міста.