Про це заявив міністр фінансів України Олександр Данилюк у Дніпрі, повідомляє в п'ятницю, 9 лютого, передає Укрінформ.

Зазначається, що в Дніпрі Данилюк представив колективу головного офісу ПриватБанку нового голову правління Петра Крумханзла.

«Головна функція наглядової ради – щоб банк керувався без політичного впливу, щоб він працював винятково на комерційній основі. ПриватБанк – один з перших прикладів того, як має працювати нова модель корпоративного управління в державному секторі: підприємства повинні управлятися аполітично через професійні наглядові ради з ключовим фокусом на отриманні комерційних результатів. Тому що держава, якщо вона володіє підприємством, вона це робить для того, щоб отримувати прибуток. Це має стосуватися дуже обмеженої кількості компаній, тому що інші мають бути приватизовані», – зазначив Данилюк.

За його словами, на цей момент не всі держбанки мають наглядові ради і це буде незабаром виправлено.

«Два банки, які належать державі, до сих пір не мають сформованих наглядових рад, що ненормально. Це потрібно максимально швидко відкоригувати», – підкреслив міністр.

За словами Данилюка, зараз у Верховній Раді знаходиться закон, який вносить зміни щодо формування наглядових рад у державних банках. Тільки-но цей закон буде прийнятий, наглядові ради будуть створені в усьому банківському державному секторі.