Прес-секретар Держприкордонслужби Олег Слободян зазначив, що після завершення дії воєнного стану в Україні було знято заборону на в’їзд в країну чоловікам із РФ.

Про це повідомляє “Гордон”

Однак, українські прикордонники, як і раніше, перевіряють російських чоловіків у посиленому режимі.

“Воєнний стан не продовжили – отже, загроза вторгнення російських військ знизилася. Утім питання гарантування безпеки на кордоні, як і раніше, актуальне. Тому ми продовжуємо охороняти кордон у посиленому режимі. Використовуючи досвід воєнного стану, здійснюємо підвищений контроль над в’їздом іноземців в Україну. Особливу увагу ми звертаємо на громадян 70-ти країн із переліку міграційного ризику, які в’їжджають в Україну. Росія тут на першому місці. Заборону на в’їзд чоловікам із РФ знято. Але Держприкордонслужба і далі проводитиме контроль другої лінії з усіма громадянами Росії, уточнюючи мету їхнього візиту в Україну. Після цього ухвалюють рішення про доцільність їхнього в’їзду в нашу країну”, – заявив Слободян.

Він підкреслив, що громадянам РФ, крім закордонного паспорта, можуть знадобитися й інші документи, що підтверджують мету візиту в Україну.

“Наприклад, якщо людина їде в Україну для участі в будь-яких культурних чи спортивних заходах і ніколи не порушувала українського законодавства під час в’їзду в окупований Крим, то ми ухвалюємо позитивне рішення. Законодавство не змінювали ні до воєнного стану, ні після нього. Підставою для в’їзду в Україну росіян є закордонний паспорт громадянина РФ. Але з урахуванням загроз, що виходять від Росії, наші прикордонники можуть проводити контроль другої лінії, щоб з’ясовувати всі подробиці та обставини. Тому людині можуть знадобитися й інші документи, що підтверджують мету її візиту”, – зазначив Слободян.

Зазначимо, що 26 грудня Петро Порошенко оголосив про завершення дії воєнного стану в десятьох областях України.

Нагадаємо, 25 листопада ввечері Росія атакувала українські катери у Керченській протоці. У Мережі з’явилося відео атаки.

За даними ВМС України, шестеро українських військовослужбовців отримали поранення. Московити ж кажуть, що внаслідок атаки в морі “отримали легкі поранення” троє українських військових. Також Росія захопила три українські військові катери.

Весь склад ВМС підняли за тривогою, всі кораблі вийшли у море.

Рада національної безпеки й оборони на засіданні, що почалося після опівночі 26 листопада, підтримала рішення про впровадження воєнного стану в Україні на 60 діб.

26 листопада депутати Верховної Ради проголосували за введення воєнного стану на 30 діб від 14.00 26 листопада. Однак не в усій країні, а лише на території десяти областей, які межують із окупованим Кримом та невизнаним Придністров’ям.

27 листопада опублікували новий указ Президента про воєнний стан.