Про це повідомив помічник голови Держприкордонслужби Олег Слободян, передає «Главком».

«Будемо діяти в межах закону. Якщо абстрагуватися від прізвищ, то громадянин, у якого на руках є недійсний паспорт, не має можливості перетнути кордон України. Якщо людина позбавляється громадянства, її паспорт визнається недійсним. В даному випадку підстави (для проходження кордону) автоматично скасовуються», - розповів Слободян.

При цьому він наголосив, що до компетенції Держприкордонної служби не входить затримання громадянина. «У нас повинно бути доручення на виконання певних процесуальних дій (наприклад, затримання і передачі людини правоохоронним органам, - ред.). Юридично це реалізовує підрозділ Національної поліції», - підкреслив Слободян. «Мені не відомо про існування такого доручення. А навіть якби було відомо, то я не вправі розголошувати цю інформацію», - додав він.

Як повідомлялося раніше, Державна міграційна служба, посилаючись на Указ президента України повідомила, що громадянин Михайло Саакашвілі позбавлений українського громадянства на підставі ст. 21 Закону України «Про громадянство». Причиною позбавлення громадянства пана Саакашвілі називають факти, нібито пан Саакашвілі нібито приховав під час ухвалення рішення про надання йому громадянства України