Кілька сотень людей приєдналися до правозахисної акції, щоб привернути увагу громадськості до проблем гуманного ставлення до тварин. Це третій марш за права тварин, до якої долучились дніпряни.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Акцію організували активісти «UA Animals» і «Клубу соціального розвитку». Вони тримали в руках плакати з написами «Дніпро за гуманність», «Вам – розвага, їм – муки», а також світлини із зображенням диких тварин у неволі.

Активісти пройшли з центру міста до дніпровського цирку, а потім до скверу Героїв, скандуючи «Досить мучити тварин», «Україна – гуманна країна», «Цирк – це ілюзія любові».

За словами організатора заходу Локі Джей фон Дорн, учасники акції висловили владі 11 головних вимог, серед яких заборона використання тварин у цирках і дельфінаріях, для жебракування і фото послуг, розвиток центрів утримання тварин, які постраждали від людини, заборона хутрових ферм, сприяння створенню зоополіції тощо.

«Для нашого міста найактуальніше – це живодери-догхантери, які травлять собак і котів, це стерилізація тварин, яка не здійснюється, це притравочні станції, які існують в області, це контактний зоопарк, який діє в торговельно-розважальному комплексі, це цирки з тваринами, це хутра, які у нас починають носити з вересня. Діти носять хутро на сумках, як іграшки… Хочеться, щоб всі випадки жорстокого поводження з тваринами доводились до судів і винні отримували покарання, яке належить за законом. Вони мають розуміти, що за побиття собак, за те, що вони відрізають кішкам лапки, буде покарання, що тварини не безправні», – розповів організатор.

Під час акції учасники провели кілька перформансів, зокрема, один з активістів спробував провести кілька годин в клітці, аби відчути те, що відчувають тварини. Також вони показали сценку жорстокого дресирування тварин, де ролі тварин зіграли люди.

До Всеукраїнського маршу за тварин 15 вересня долучилися 24 міста – обласні центри, а також учасники української антарктичної експедиції.

Як писав "Вголос", в 24 містах України відбуваються марші на захист тварин. В середмісті Києва, у парку Тараса Шевченка, що поблизу станції метро “Університет”, зібралися тисячі зоозахисників і просто небайдужих.