Про це інформує департамент захисту економіки Національної поліції України.

Протягом 2014-2015 років, використовуючи ксерокопії документів знайомих та рідних, фіктивно зарахували до навчального закладу 80 осіб. На кожного абітурієнта отримували гроші для виплати стипендій та матеріальної допомоги. Щомісяця на банківській рахунок кожного «уявного» студента нараховували реальні гроші.

Встановлено, що керівництво установи наказало викладацькому складу відмічати «абітурієнтів» у журналах відвідування та навчання, а також виставляти їм оцінки успішності. Окрім отримання замість «студентів» грошей,  керівництво отримувало і продукти харчування.

У рамках кримінального провадження, відкритого за статтею 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України, проведено санкціоновані обшуки в службових кабінетах та житлових приміщеннях фігурантів справи.

Під час обшуку правоохоронці вилучили десятки банківських карток неіснуючих студентів 2015 року, 20 дипломів, оформлених на неіснуючих абітурієнтів, які нібито навчались у навчальному закладі в 2014 році.

Також отримано матеріали, які підтверджують факт зняття співробітниками закладу грошей «студентів».

Окрім цього, вилучено їхні особові справи та допитано осіб, на яких їх оформлено.

Орієнтовна сума завданих державі збитків становить понад півмільйона гривень, які було привласнено як зайві перерахування на заробітну платню, премії, доплати та продукти харчування.

Зараз проводять слідчо-оперативні заходи зі встановлення додаткових фактів злочинної діяльності керівництва навчального закладу.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді обмеження волі на строк від 3-х до 5-ти років або ув'язнення на строк від 3-х до 8-ми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3-х років.