Як інформує координатор групи «Інформаційний Опір» Дмитро Тимчук, серед місцевого населення ведеться активна агітаційна робота з метою залучення добровольців.

Основна мотивація – надання регулярного харчування, проживання «в казармах».

Повсюдно «командири» терористичних груп в «ДНР» висловлюють претензії на адресу «ЛНР» щодо того, що «ДНР» «прикриває Луганську область від українських військ із заходу», однак левова частка вступників з Росії ресурсів йде в «ЛНР».

Керівництво «ДНР» робить спроби боротися з масовими випадками грабежів і мародерства з боку бойовиків. З цією метою в терористичні групи введені посади представників «військової поліції». Проте ефективність даного нововведення не помітна, оскільки «поліцейські» призначаються з числа тих же терористів.

У «ЛНР» також гостро відчувається нестача особового складу. Введено систему разового залучення бажаючих з числа місцевого населення до участі в штурмах позицій українських військ. За участь у збройній акції обіцяна виплата по 200 грн. Найбільш популярні «посади» в мінометних розрахунках, найменшу кількість бажаючих «підзаробити» в ролі гранатометників.

На територіях, підконтрольних «ЛНР», бойовики оголосили полювання на велосипедистів. Відзначаються численні випадки затримання громадян на велосипедах під приводом перевірки (передбачається, що коректувальники української артилерії пересуваються на велосипедах). У зв'язку з чим останнім часом місцеві жителі намагаються менше використовувати цей вид транспорту.