Як повідомляє прес-служба Донецької міської організації ВО «Свобода», це вже другий мітинг фермерів.

Першу акцію протесту можновладці просто проігнорували. Тепер до участі в протесті запросили представників Всеукраїнського об’єднання «Свобода» та ВО «Батьківщини». За оцінками журналістів, на акцію протесту зібралося близько двохсот людей.

Причиною обурення мешканців Маріїнського району на Донеччині стало те, що влада розриває договори оренди й перешкоджає отриманню землі, на яку люди мають право згідно з чинним законодавством. Заручившись підтримкою об’єднаних сил опозиції, мешканці Маріїнщини вдруге вийшли на акцію протесту. Перший прояв громадянської непокори місцеві владники просто проігнорували.

На мітингу активісти ухвалили резолюцію, в якій зокрема йдеться: «Бездіяльність під час перевірки фактів порушень і зловживань у сфері управління землею в Маріїнському районі свідчіть про нехтування органами державної виконавчої влади Донецької області інтересів сільських та міських громад».

Мешканці району виступили за притягнення до відповідальності чиновників, винних у правопорушеннях.

На акції протесту виступив керівник Донецького обласного виборчого штабу ВО «Свобода» Юрій Ноєвий: «Одним із завдань нової влади після виборів має стати захист законного права українців на користування своєю землею, повернення її з рук олігархів у власність селян та фермерів. Програма Всеукраїнського об’єднання «Свобода» передбачає надання землі в довгострокове володіння українським громадянам та заборону торгівлі землями сільськогосподарського призначення».

Завершилася акція протесту символічно: активісти проволочили вулицею прапори Партії регіонів та кинули їх до сходів обласної державної адміністрації.